Bitkisel Ürünler

İçeriği hazırlanmış “Sen de kat kendi maskenikendin yap” serisi Avokado yağlı kil maskesi; kil, avokado yağı, özel katkılarıve uygulama şekli ile etkili ve doğal bir bakım sağlarken, sizlerinde yapacağıilave karışımlarla maske yapımına dahil olma keyfi yaşatır.

Tarifler;

Kuru Ciltler; 1 yemek kaşığı avokadoyağlı kil + 1 yemek kaşığı süt + 2 tatlı kaşığı badem yağı veya hindistanceviziyağı.

Kuru Ciltler; 1 yemek kaşığı avokado yağlıkil + 1 tatlı kaşığı toz yulaf + 3 yemek kaşığı süt veya gül suyu + 2 tatlıkaşığı zeytinyağı.

Normal Ciltler; 1 yemek kaşığıavokado yağlı kil + 1 yemek kaşığı su veya gül suyu + 1 tatlı kaşığı badem yağıveya hindistan cevizi yağı

Karma Ciltler; 1 yemek kaşığıavokado yağlı kil + 1 yemek kaşığı su veya papatya suyu + 1 çay kaşığı limonsuyu

Canlı Bir Cilt; 1 yemek kaşığıavokado yağlı kil + 1 çay kaşığı nişasta + 1 yemek kaşığı su veya gül suyu + 1tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı.

Uygulama Yöntemi;Tarifler ve miktarlar yüz bölgesi içindir. Yukarıda belirtilen miktardamalzemeler metal olmayan bir kapta macun kıvamına gelene kadar karıştırılır.Göz ve çevresi hariç tüm yüze el veya fırça yardımıyla ince bir tabaka halindeuygulanır. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulanır.Durulamayı kolaylaştırmak için makyaj pamuğu veya süngeri kullanılabilir.Tercihe göre sadece T bölgesi, burun veya alın gibi bölgesel uygulamayapılabilir. İhtiyaca göre maske uygulamasından sonra nemlendirici kullanılabilir.

Uyarılar;Hazırladığınız karışımları bekletmeden taze olarak kullanınız.

Maskenin yıkanarak temizlenmesinden sonra geçici birkızarıklık oluşabilir, bu doğal bir etkidir. Şayet çok rahatsız ediciysemaskenin bekleme süresi kısaltılabilir. 
Uygulama yaptıktan sonra aşırı kaşıntı ve batma hissi oluyorsa bekletmedenyıkamanızı öneririz. Maske göze temas ederse bol su ile yıkayınız.

Çocukların ulaşamayacağı, serin ve kuru yerde ağzı kapalıolarak muhafaza ediniz.

Beklemiş karışımları kullanmayınız. 

İÇİNDEKİLER; CLAY, CALCIUM CARBONATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO)OIL, GLYCERINE, DIMETHICONE, CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYLGLYCOL, PHENOXYETHANOL, TOCOPHERYL ACETATE.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir